SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 5588640
nr 558 8640
Bägare
17/1800-tal, silver, höjd: 7
Kondition: skador
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
måndag 15 december 2008
kl 19:41:54
100 kr
150 kr
200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver